Dolany Náchod Obec Dolany, okres Náchod
kamera Kladské pomezí dětem Kladské pomezí REMO Elektra s.r.o ČEZ

Dolany v Dolanech.

(18.6. 2015)

foto12. – 14. června jsme se zúčastnili, v celkovém počtu 67 účastníků, tradiční akce Dolany v Dolanech. fotoLetošní XIV. Setkání se konalo v Dolanech u Pardubic. Jelikož je to kousek, tak někteří z nás jeli na kolech. V pátek jsme startovali v Čáslavkách na návsi. Celou cestu jsme jeli po cyklostezce, s občasnými zastávkami. V Dolanech nás hezky přivítali místní obyvatelé. Celou cestu bylo velmi teplo, tak jsme se šli smočit do místního písáku. Večer byla hudební zábava. V sobotu ráno jsme vstali všichni poměrně brzo, protože bylo ve stanech vedro a nedalo se spát. Proto jsme se opět vydali na písák za osvěžením.

foto

V půl jedenácté bylo oficiální zahájení Setkání Dolaňáků. Po fototé následoval kulturní program, kterou pro nás připravili místní občané. Kromě tradičních soutěží, byla pro nejmenší připravena soutěž Letem světem, kde děti plnili různé úkoly vztahující se k jednotlivým světadílům a státům. Zábava byla náramná, ale bohužel ji narušila po čtvrté hodině bouřka a silný déšť, který mírný trval až do večera. Celým odpolednem nás provázela hudba, nejen Dolanka od Olomouce, ale i např. country kapela Heřmánek. Během odpoledne jsme se mohli fotosvést na koňském spřežení, podívat se do historické části fotoPardubic nebo si prohlédnout výstavu veteránů (od jízdních kol po auta). Během fotbalového turnaje se ujal slogan pro fandění "Jablíčka do toho" Naši hoši vyhráli turnaj v malé kopané a nejlepší střelec turnaje byl Míra Všetečka. Renata Semanišinová a Lukáš Ludvík byli nejlepší ve střelbě ze vzduchovky. Po vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín nám k ukončení oficiální části zatančila skupina Včelek Májek spolu s Kájou Gottem. Večer opět následovala zábava až do fotopozdních hodin. V neděli jsme si sbalili a opět na kolech a fotose sluníčkem se vydali domů. Cestou jsme se stavili na rozhledně Milíř u Vysoké nad Labem. Byl to úžasný zážitek, ale bolí mě zadek z kola. Moc se těším na za rok, kdy budou Dolany v Dolanech u nás.