kamera
mapový portál
Zásobování vodou obcí
Kotlíková dotace
Kladské pomezí dětem Kladské pomezí ČEZ nabídky práce
Doplnění kanalizace
Revitalizace a výsadba zeleně
Revitalizace a výsadba zeleně
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK2/WWW/dolany-na.cz/www/menu_top.php on line 11

Krabecké posezení

(30.9. 2016)
Od roku 2013, kdy se po dlouhé době uskutečnilo setkání Krabečáků spojené s dětským odpolednem, jsme se takto sešli už po čtvrté. A jak bylo vidět a dalo se spočítat, účast je rok od roku vyšší. Letos jsme se dopočítali 117 účastníků. Někteří zašli jen na chvilku pozdravit své přátele a sousedy, jiní to s námi vydrželi od začátku až do konce. Přijeli se k nám podívat a užít si i rodiny z Čáslavek, Dolan i Svinišťan. Ocenili jsme i účast některých zastupitelů (někteří ani nevědí, že u nás byli ) a pana starosty.foto

Počasí, stejně jako loni, vyšlo na jedničku. Ideální podmínky pro hasičskou stříkačku. Tuto oblíbenou atrakci všech dětí tradičně zajistili dobrovolní hasiči z Jezbin. Letos i s pěnou, kterou následně z dětí důkladně smyli. Odpolední nebe nad Krabčicemi neplánovaně protly dvě stíhačky Gripen. Podali jsme to ale jako plánovanou součást setkání .

fotoPečené prasátko se snědlo a pivo s limonádou tekli proudem. Protože mnozí hosté nepřišli s prázdnou, na stolech bylo k zakousnutí od slaného i sladkého.


Jirka Plšek s Markem nám předvedli, jak se dělají opravdové bubliny. Děti i dospělí si mohli zasoutěžit v poznávání písniček a melodií z televizních pořadů, především z filmů a pohádek. Děti hrály o sladkosti a jiné drobnosti, dospělí dávali přednost medovině. Pokud vím, nikdo se nepral a proto hodnotíme i letošní setkání za vydařené.

Za podporu děkujeme Obci Dolany, divadelníkům za zapůjčení lavic, dobrovolným hasičům z Čáslavek za světla a džberovku, rybářům z Jaroměře za stany, Láďovi Janečkovi za dopravu vybavení a nápojů, a všem, kteří pomohli s přípravou, organizací a následným úklidem.

R.Všetečka, J. + O. Červení

Obecní úřad Dolany, Dolany 32, 552 01 Dolany Královehradecký kraj, tel. +420 491 813 657, obec@dolany-na.cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net