kamera
mapový portál
Kotlíková dotace
Meteoradar
Kladské pomezí dětem Kladské pomezí nabídky práce
Doplnění kanalizace
Revitalizace a výsadba zeleně

Léto v Kladském pomezí je v plném proudu!

(4.8. 2020)
fotoLéto v Kladském pomezí je v plném proudu!
Polovina prázdnin je za námi, ale ta druhá ještě před námi. Už jste stihli realizovat vše z bohaté turistické nabídky Kladského pomezí? Pokud ne, tak vzhůru na cesty. Na svých (cyklo)turistických toulkách můžete využít oblíbené linky cyklobusů, které v období letních prázdnin vyjíždějí každý den. Červená linka jezdí na trase z Hradce Králové, přes Náchod, Polici nad Metují, Teplice nad Metují, Trutnov, až na Pomezní boudy. Modrou linkou se můžete svézt z Náchoda k našim polským sousedům do Kudowy-Zdrój a dále do Karlówa.
Více informací najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.
Rodiny s dětmi se mohou i nadále zapojovat do cestovatelské hry Toulavý baťoh, která bude pokračovat i v příští turistické sezóně a na jejím konci proběhne slosování o hodnotné ceny. Inspiraci na rodinné výlety najdete v ilustrované mapě Toulavého baťohu nebo na webu www.toulavybatoh.cz. Nezapomeňte se vydat také po stopách některé ze slavných osobností našeho regionu a nebojte se, nuda vás rozhodně nečeká. Do kraje sourozenců Čapkových vás zavede ilustrovaná mapa s názvem „ČAPEK“. Novinkou letošního roku jsou interaktivní tabule na téma Devatera pohádek, které přibyly k již stávajícím na téma knih Povídání o Pejskovi a Kočičce. Najdete je v parku v Malých Svatoňovicích. K návštěvě láká také zdejší Muzeum
bratří Čapků, a pokud se na výlet vydáte až ke konci září, můžete se těšit na nově otevřenou rozhlednu Žaltman. Další tipy najdete na webu www.karelcapek.cz.
Za dětstvím a mládím Boženy Němcové zavítejte do okolí České Skalice a Červeného Kostelce. Pokud ještě nemáte novou tištěnou skládačku, vyzvedněte si ji v některém z informačních center nebo se podívejte na webové stránky www.kladskepomezi.cz/bozenanemcova, kde načerpáte spoustu inspirace. Kromě nově otevřených modernizovaných stálých expozic v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici a v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci můžete navštívit i několik sezónních výstav a dalších akcí, které se konají v souvislosti s letošním 200. výročím od spisovatelčina narození.
Jiří Plšek
Obecní úřad Dolany, Dolany 32, 552 01 Dolany Královehradecký kraj, tel. +420 491 813 657, obec@dolany-na.cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net